Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Популарно

Настани на денот

Приведени малолетничка и скопјанец поради дрога, марихуана пронајдена и кај малолетен тетовец

Вчера во 12.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Босна Херцеговина“ го привеле С.Г.(37) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По комплетно документирање на случајот, против него ќе биде…

17-годишно момче осомничено за убивање на кучиња во Аеродром (ВИДЕО)

Седумнаесетгодишно момче е сторителот на свирепото убиство на две кучиња во скопски Аеродром. Полицијата по три месеци истрага со помош на околните камери го идентификуваше тинејџерот. Момчето вчера е приведено во полициската станица во…

Денеска пресуда за Кичеец, му се заканува од 1 до 10 години затвор, но можна е и условна казна

По признанието на вина на Зоран Милевск Кичеец, како обвинет во случајот „Рекет“, денеска во 12 часот ќе му биде изречена и пресуда. Тој е обвинет за кривичното дело „Примање награда за противзаконито влијание“ според член 359 став 7, за…

Зоран Мијалков ги прозва политичарите: Бидете гости во нашите домови, па тогаш ќе се уверите во…

По повод 3-ти Декември, Зоран Мијалков, родител на две дечиња со аутизам, упати поздрав до политичката елита: "Ги повикувам политичарите да ни бидат гости во нашите домови, да видат како живееме и со што се соочуваме"!…

Македонија повторно руши рекорди: Едвај се дише – Скопје во првите 5 најзагадени градови во…

Скопје повторно се гуши во екстремно загаден воздух и надвор едвај се дише. Според сајтот „World Air Quality Index" Скопје во топ 5 најзагадени градови на планетата. Скопје прво беше на третата позиција според загаденоста на воздухот, па…

Случај „Рекет“: Јовановски, Милески и Јанева денеска на клупа во Кривичен

За денеска во Кривичниот суд во Скопје е закажано првото рочиште за предметот „Рекет“ што беше отворен во јули оваа година. Првоосомничени во случајот се Бојан Јовановски и Зоран Милески-Кичеец за примање награда за противзаконско влијание…

Утре стартува „Рекет“, можни се изненадувања во судница

На обвинителна клупа, утре во Кривичниот суд, треба да седнат Бојан Јовановски, Зоран Милевски-Кичеец и екс шефицата на СЈО, Катица Јанева, како обвинети во случајот „Рекет“. Според обвинението, Кичеец и Боки 13 од бизнисменот Орце Камчев…

Македонија

Локално

Face of the week

Свет