Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Популарно

Настани на денот

Штип има гаранција за модата и дизајнот: Учениците од СОУ“Димитар Мирасчиев”, порачаа во еден глас…

Малиот "Манчестер" - Штип, има пред себе светла иднина, особено кога станува збор за новите млади генерации кои допрва следуваат и треба да го продолжат развојот на текстилната гранка. За медиумите и јавноста, младите преку свој настан и…

СВР Штип поднесе кривична пријава против Т.В.(25) од Штип СВР Штип поднесе кривична пријава против…

СВР Штип поднесе кривична пријава против Т.В.(25) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 31.07.2018…

Фирма основана 24 дена пред тендерот ќе стопанисува со двата хеликоптери за спасување

Два хеликоптери ќе даваат услуги во итни потреби-здравствени услуги, во случај на пожари, планинарски несреќи и други потреби на поедници. Од Владата информираа дека хеликоптерите ќе бидат обезбедени преку јавно приватно партнерство, шест…

Наскоро пешаците ќе “летаат”, а електричните тротинети ќе добијат право да се движат по…

Измените во Законот за безбедност во сообраќајот предвидуваат ограничување на движењето на електричните тротинети. Тротинетите ќе можат да се движат по велосипедски патеки, а во случај да нема одбележани патеки ќе можат да се движат и по…

„Телекабел 074“ предизвика “земјотрес”, преку рушење на рекорди ги стресе останатите…

Без обврзувачки договори може да понуди само компанија која нема страв од неуспех и компанија која гарантира квалитет и беспрекорна услуга. "Телекабел 074", оваа година одржа лекција во Македонија. Агенцијата за електронски комуникации ги…

Штип го демнеат сериски “убијци” на автомобили: Денес запалено возило во Караорман

Серискиот пироман, потворно пали овој пат жртва е “VW Touareg“ Штипскиот сериски пироман, продолжува со серијата на палење автомобил. Запалени две, да се сврти вниманието.Запален мерцедес, да се потврди присутноста на серискиот убиец на…

Претседателот на судот во Штип му забрани на портпаролот да дава изјави за Игор Спасов

Молк во штипскиот суд кој дозволи осудениот Игор Спасов да го напушти затворот и да користи боледување од една година и два месеца. Портпаролот на судот, Јулијана Неткова, за Сител рече дека денеска новоизбраниот претседател на судот во…

Македонија

Локално

Face of the week

Свет