Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Агуеро од првите минути ќе го започне натпреварот со Бразил, Меси не е сигурен

0 141

Селекторот на Аргентина, Лионел Скалони, потврди дека напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро ќе игра против Бразил уште од почетните минути. – Агуеро ќе игра.

Ова го велам затоа што слушам гласини дека постои сомневање за него. Меси? За него не можам да потврдам, изјави Скалони. Аргентина во полуфиналето од Купот на Америка се среќава со домаќинот На натпреварувањето, репрезентацијата на Бразил.

Натпреварот ќе се игра во Бело Хоризонте со почеток во 2 часот и 30 минути по полноќ.

Агуеро од првите минути ќе го започне натпреварот со Бразил.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.