Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Без тапани и зурли не бидува: Владата сепак свечено ќе го пушти автопатот Миладиновци – Штип

0 433

Владата ги покани медиумите на свеченото отворање на автопатот Свети Николе – Штип, соопштувајќи дека настанот ќе се одржи в сабота во 11 часот во Свети Николе.

Во поканата стои дека на настанот, свои обраќања ќе имаат Зоран Заев, вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Зоран Китанов и амбасадорката на Народна Република Кина, Јин Лисјен, а предвиден е и коктел.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.