Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Бура на Јадранот, од небото удриле 25.000 грома – метеоролошко цунами на Хвар (ВИДЕО)

0 188

Во доцните попладневни часови делови од Јадранот биле погодено од невреме, а на Хвар поради преместување на пореметувањето се случило и метеоролошко цунами, пренесува Индекс.хр

Станува збор за осцилации на морето поради брзите промени на воздушниот притисок. Дошло и до плима, па до осека. кога морето се повлекло за околу 105 сантиметри за само 10 минути.

Врнежите и грмежите биле забележани ширум јадранското крајбрежје, а за 120 минути забележани се повеќе од 25.000 удари од гром.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.