Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Бура од емоции донесе изведбата на Дамјан Стоименовски – Уживајте во перформансот на “Мајко” (ВИДЕО)

0 450

Дамјан Стоименовски уште еднаш ја воодушеви македонската публика, овој пат преку интерпретација на познатата песна од Лозано – “Мајко”.

Ова младо момче кое има 18 години е страствен љубител на музиката и пеењето, а ова постојано го покажува и на дело.

Тој редовно посетува часови по пеење, а досега има свои забележителни настапи на државни натпревари по пеење каде што има освоено две први и една втора награда.

Во продолжение внимавајте на пулсот и тактот на вашето срце, доаѓа бура од емоции, доаѓа ново музичко име на македонската сцена, уживајте во изведбата на Дамјан!

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.