Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Бура од емоции донесе ново ремек дело на “Nickarth” – Уживајте во перформансот на ”I Only Care If You Too”

0 635

Супер талентираниот “Nickarth”, приреди ново музичко ремек дело на големо задоволство на публиката.

Станува збор за музичката нумера ”I Only Care If You Too”, за која “Nickarth” вели дека не е случајна песна.

,,Седев во студио и ми дојде клик за рефренот на песнава. Пробав да се поистоветам со ситуацијата во која бев во тој момент. Понатаму се беше поврзано. Спотов е едноставен но длабок поради местото на коешто снимав.

Јас го нарекувам – my zone.

Жалам што морав да го споделам со други луѓе, но сакав да имам нешто што ќе трае. За песнава штотуку ќе се дознае, очекувајте и мал албум со видео записи. Благодарение сакам да упатам до Cafe De Anatolia, Denak Trejd, Aldora PVC, Angolo Caffe, Lux Electronics, Кристијан Ѓоргиев и Маријан Стоименов”, објаснува “Nickarth”.

“Nickarth” кој веќе има неколку песни зад себе, полека, но сигурно го тресира патот кон светскиот успех.

Ви ја претставуваме најновата песна на “Nickarth”, уживајте во одличната интерпретација на ”I Only Care If You Too”.

 

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.