Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Големи бизниси, големи главоболки – Повторно запален автомобил во Штип

0 826

Пред една седмица неколку возила беа запалени во Штип, а овој тренд продолжива и неделава!

Можеби е рано за коледарски огнови, но не е рано за автомобилски огнови. По палењето на автомобилите на семејството Тушеви,сношти е запален автомобил марка мерцедес во зграда кај пазарот.

СВР не се огласува, но се огласи сопственикот Веби Чевахир:Vebi Cevahir

Dobro jutro od stip 😂😂😂 zapalija mi mercedeso za da me naterat da kupa maserati …

Неофицијално, трендот на запалените возила се должи како последица од големи нарко здруженија кои жарат и палат низ градот под Исарот, МВР се чека во акција, зошто трендот може да трае до недоглед!

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.