Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Денеска од болницата ,,8-ми септември“ ќе биде пуштен Бојан Јовановски

0 62

Во пресрет на утрешното прво рочиште од судскиот случај ,,Рекет“ за денеска е најавено пуштање од болница на Боки 13 кој претходните неколку дена беше хоспитализиран поради неговата здравствена состојба.

Првото рочиште за ,,Рекет“ е најавено за утре а во овој случај се обвинети екс јавната специјална обвинителка Катица Јанева, Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец.

На Јанева и Милески затворскиот притвор им е заменет со куќен притвор додека во шутка и натаму се наоѓа Бојан Јовановски.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.