Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

За прв пат во земјава: „Ескејп Травел“ приреди спектакулраен роденден со кафе и техно

0 76

За прв пат во нашата земја се организираше роденден на кој наместо алкохол и торта, на гостите им беше послужено кафе и добар техно сет. Ваков настан беше организиран денеска во Штип по повод три години постоење на агенцијата „Ескејп Травел“. На настанот свој ди-џеј сет имаше локалниот „Dj BAZZ“кој освен техно сетовите, на присутните им го промовираше својот најнов микс со хитовите за престојната сезона.

Како што велат организаторите, настанот ја разбранил секојдневната класична агенда на штипјани и им понудил нешто ново и невообичаено за нивното поднебје. Тие додаваат дека, Штип е одбран како град, од причини што денеска свечено ја отвориле втората канцеларија.

Од агенцијата велат дека се задоволни од големата заинтересираност и од решителноста на граѓаните своето слободното време од работа го искористат за кафе пауза во просториите на агенцијата.

Агенцијата ги изненади присутните со ваучери за нови попусти на актуелните понуди за летната сезона и најавија дека ова е само почеток на она што допрва ќе има прилика да го добие градот Штип.

Покрај неформалниот дел, вработените кои се претежно млад тим, ги советуваа гостите со новите трендови за модерно патување и им даваа насоки за тоа како да заштедат на својот џеб.

Петар Малев, кој е дел од агенцијата вели дека по долго истражување на пазарот, Штип се покажувал како иделано место кое заслужил нешто ново. Локалниот развој и се поголемиот број на студенти кои се одлучуваат своето образование да го продолжат во овој град, биле главните фактори кои го одвоиле градот од останатите.

Според Малев, агенцијата го слави роденденот со кафе и техно не само порадиспецифичната тематика, туку и затоа што кафето, музиката и патувањето се трите клучни работи за среќа.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.