Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Италијански астронаут ќе биде диџеј на Ибица од вселената

0 119

Астронаутот Лука Пармитано ќе ги забавува посетителите на крузер на Ибица со музика која ќе ја пушта директно од Интернационалната вселенска станица.

Италијанецот ќе стане првиот вселенски диџеј откако ќе им пушта музика на присутните на крузерот World Dome Club Dome кој ќе застане на Ибица.

Пред да се упати кон вселената Пармитано земал диџеј часови од Ли Шук кој има пуштано музика во безгравитациска средина.

Диџеј сет беше поставен во тренинг делот од модулот Колумбус кој го однесе Пармитано во орбитата и се спои со Интернационалната вселенска станица.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.