Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Македонија пред “војна” со кучиња “киднапери”: Маж со пушка пукал кон кучиња во Скопје

0 1,506

Безредие владее во Северна, каква држава, таков народ, “што на ум тоа на друм”!

Денеска на социјалните мрежи се појавија слики од возрасен маж кој се шетал со пушка кај поранешната А1 Телевизија.

Очевидци тврдат дека човекот со пушката пукал кон кучиња скитници.

Според објавите на „Фејсбук“ тој е пријавен во полиција.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.