Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Малолетничка од Хрватска почина во Куманово откако врз неа паднала статива на ракометен терен

0 42

Тринаесетгодишно девојче од Хрватска кое било на привремен престој во земјава почина во Куманово поради повреди што ги добила при пад на статива на ракометно игралиште.

Како што информираат од МВР, во попладневните часови на 14 август во кумановската полиција било пријавено дека во Медицинскиот центар во градот било донесено 13-годишно девојче од Хрватска.

Според пријавата, девојчето имало повреди на главата здобиени од пад на статива на ракометно игралиште на кумановската улица Народна револуција.

Од здобиените повреди, девојчето починало. По наредба на јавен обвинител, телото на почината е предадено на семејството.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.