Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

ММА се претвора во циркуз: Вајт ќе преговара за меч меѓу Џастин Бибер и Том Круз!?

0 68

Мечот меѓу Конор Мекгрегор и Флојд Мејведер беше само почеток и „мотив“ за организирање на нов циркус во ММА, односно борба меѓу пејачот Џастин Пипер и актерот Бред Пит.

Бибер својот предизвик го испрати преку Твитер, а притоа го означи првиот човек на УФЦ, Дена Вајт, кој нема ништо против организирање на ваква борба.

„Не знам дали тој предизвик е вистински или не. Уште не го знам тоа. Најпрво сакам да кажам дека Круз нема да сака борба за Бибер, зашто е премногу стар, но едно ќе ви кажам. Ако Бибер сака да се тепа со актерот, тогаш може да преговараме за такво нешто“, порача Вајт.

Во меѓувреме Бибер кажа дека ова само била „игра“, но очигледно има и повеќе од доволно луѓе, кои сакаат да видат ваква „спектакуларна борба“.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.