Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Може ли некој да го повтори небескиот скок на Роналдо против Јунајтед? (ВИДЕО)

0 166

Популарните „F2Freestylers“ поставија интересен предизвик на улиците во Лондон. На случајните минувачи им понудија пари за да го повторат скокот на Кристијано Роналдо при голот против Манчестер Јунајтед.

Моментот се случи во 2013 година, а тогашната ѕвезда на „кралевите“ успеа да го надскока Патрис Евра и да достигне висина од 2,65 метри.

Ќе успее ли некој да го исполни предизвикот? Погледнете во видеото кое следува:

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.