Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Момче се удави во Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен

0 130

Петнаесетгодишно момче се удави вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен, потврди кумановската полиција.

Според првичните информации на СВР Куманово, момчето ро дено во 2004-та година заедно со уште едно возрасно лице и двајца малолетници, вчера во 16:15 часот влегол во водите на Пчиња и се удавил.

Известен е јавен обвинител и извршен е увид.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.