Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Небото се отвори: Грмотевици над Солун (ВИДЕО)

0 112

Невремето кое вчера го зафати Халкидики не се памети долго време, коментираат локалните жители. Дожд проследен со силен ветер ги зафати познатите туристички места на полуостровот Неа Каликратија, Пефкохори, Никити.

Дека ќе има невреме можело да се насети и по грмотевиците кои доаѓале од Солун.

Во моментов на Халикидики се распоредени спасувачки екипи кои им помагаат на туристите. За среќа во невремето нема настрадани македонски туристи.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.