Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Нова фотка од рис направена во Маврово

0 126

Со помош на фотозамка, направена е нова фотка од прекрасен рис во Маврово.

Ова е супер вест и одлична глетка, со оглед на тоа што има цел проект за зачувување и закрепнување на Балканскиот Рис.

Како изгледа прекрасниот рис кој шета низ Национален парк Маврово:

 

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.