Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Озил свадбата ја прослави со голем гест: Ќе плати 1.000 операции на деца ширум светот!

0 41

Сезоната за заборав на Месут Озил конечно е завшрена.

Oткако се прости од репрезентацијата на Германија минатото лето Озил одигра многу слаба клупска сезона и воопшто не ја оправда платата од 350.000 фунти која му ја дава Арсенал.

Сега кога сезоната е зад него она што го очекува е неговата венчавка. Озил утре ќе се ожени со својата долгогодишна девојка Амина Гулсе и по тој повод соопшти што ќе направи за да го прослави овој ден.

Озил преку друштвените мрежи соопшти дека тој и неговата сопруга ќе платат 1.000 потребни операции за децата ширум светот. Исто така германскиот фудбалер ги повика и останатите кои се во можност да му се придружат и бројот од 1000 дополнително да се зголеми.

Операцијата ќе ја организира „Big Shoe“ која работи со германски и шведски доктори со цел на децата низ светот да им ги промени животите.
Ова секако е убав гест од Озил на кој треба да му се посака се најдобро во заедничкиот живот со Амина.

 

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.