Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Официјално: Кутињо е нов фудбалер на Баерн Минхен! (ФОТО)

0 155

Баерн Минхен го комплетираше ангажирањето на Филипе Кутињо, па Бразилецот ќе остане до крајот на сезоната во германскиот буденслигаш на позајмица од Барселона.

Баварците се договориле за можност да го откупат Бразилецот по завршување на позајмицата на 30 јуни 2020 година, а засега не се откриваат финансиски детали.

„За мене, овој потег значи нов предизвик во нова земја со еден од најдобрите европски клубови. Се надевам на успех во иднина. Како и Баерн, јас имам големи амбиции и сметам дека заедно може да ги реализираме“, порача Кутињо.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.