Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Пандев на 35 години го продолжи договорот со Џенова

0 57

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, потпиша нов договор со Џенова, објави новинарот Џанлука Ди Марцио.

Триесет и петгодишниот Пандев ќе игра уште една сезона за калчолигашот по што ќе ја заврши кариерата.

Во сезоната што заврши, македонскиот фудбалер настапи на 28 натпревари за Џенова во сите натпреварувања, постигна четири погодоци и оствари три асистенции.

На Пандев следната сезона ќе му биде 18-та во Серија А.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.