Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Перфектна синхронизација: Цел стадион во Торино му помогна на Роналдо да ја изведе омилената прослава (Видео)

0 55

Кристијано Роналдо вечерва и официјално го прослави своето прво освоено скудето во дресот на Јувентус, а церемонијата на стадионот во Торино кулминираше со подигнување на шампионскиот трофеј од страна на капитенот Џорџо Кјелини.

Но, свое шоу имаше и Роналдо кој по излегувањето на теренот заедно со цел стадион го направи своето препознатливо „Сиииии“…

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.