Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Познавајќи го дрскиот однос на лекарите, ништо чудно: Пациент од Штип нападна медицинска сестра

0 680

Често сме сведоци на лекарскиот дрзок однос и не хуман третман кон пациентите, па имајќи го во предвид ова, ништо не е чудно за напад на релација пациент – медицински персонал.

Медицинска сестра на дијализа во Штип била нападната од пациент. Настанот се слулил во штипската болница каде работела медицинска сестра. Според полицијата таа била нападната од 55-годишниот А.Е. од Штип.

Допрва се очекуваат информации за расчистување на случајот.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.