Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Производителите на праски го фрлаат својот род (ВИДЕО)

0 66

Во екот на сезоната од откупот на праските, производителите го фрлат својот производ.

На фејсбук страната Росоман денес, споделија видео на кое се гледа револтирани производители на оваа коскесто овошје го фрлат својот род.

Според групата „Росоман денес“ овоштарите бараат посета од надлежните сега, не само пред избори.

Од Министерстовото за земјоделство водостопанство и шумарство, утрово пак со соопштение ја известија јавноста дека поради зголемен обем на работа и извоз на коскесто овошје Државната фитосанитарна лабораторија ќе работи и во сабота.

Секоја година добиваме нови видеа како се истура праската во Росоман жителите бараат да дојде да ги посети некој од надлежните сега кога му е најтешко да се најде решение А НЕ САМО ПРЕД ИЗБОРИ !!!

Gepostet von Росоман Денес – Rosoman Denes am Donnerstag, 13. Juni 2019

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.