Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Река одбил да му биде советник на Пендаровски

0 57

Блерим Река, противкандидатот на Стево Пендаровски на претседателските избори, одбил да биде надворешен соработник на претседателот, објави ТВ21.

Според телевизијата, Пендаровски лично му понудил на Река да биде дел од неговиот тим, но по два дена размислување Река одбил.

Денеска претседателот Пендаровски го комплетираше својот кабинет.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.