Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Романтична средба: Пендаровски му се обрати на Борисов со „љубави“ (ВИДЕО)

0 165

На самитот во Сарево претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски имаше неформална средба со премиерот на Бугарија Бојко Борисов. Кога Пендаровски влезе во салата таму веќе беа Борисов и српска премиерка Ана Брнабиќ.

Кога Борисов го забележа му довикна „елај си при нас“, а пак Пендаровски задоволен му се обрати со „љубави’, те поздрави Зоки.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.