Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

СВР Штип поднесе кривична пријава против Т.В.(25) од Штип СВР Штип поднесе кривична пријава против Т.В.(25) од Штип | opserver.mk

0 566

СВР Штип поднесе кривична пријава против Т.В.(25) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 31.07.2018 во Штип, на ул.„Балканска“, полициски службеници при извршен претрес во домот на пријавениот пронашле и одзеле марихуана и растенија „канабис сатива“.

СВР Штип поднесе кривична пријава против Т.В.(25) од Штип.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.