25 C
Штип
22/05/2019 | 15:39
АПЕРКАТ.МК
Македонија

Тешка сообраќајна несреќа кај Драчево, загина цело семејство

Во доцните вечерни часови во близина на бензиската пумпа „Лукоил“ на влезот во Драчево дошло до судир на автомобил „рено 5 кампус“ и камион на комуналната хигиена, при што од сударот на лице место починале три лица а уште две на повредите им подлегнале на скопските клиники.

Според првичните неофицијални информации во сообраќајката настрадал поранешен припадник на МВР како и неговото цело семејство.

Очевидци тврдат дека Реното се движело со поголема брзина при што изгубило контрола и директно удрило во камионот. Што точно се случило ќе утврди истрагата.

Голем број вештаци вечерва беа на терен и собираа докази. Три возила на погребално претпријатие дојдоа да ги однесат телата на починатите.

Во текот на денешниот ден со подетални информации треба да излезе и МВР.

Слични статии

Се вчитува....