Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

ТЛОТО НЕ СЕ СМИРУВА: Нови земјотреси во Албанија, БиХ, Црна Гора, Грција

0 144

Тлото не се смирува, регистрирани се нови земјотреси.

Нов силен земјотрес од 4.3 степени по Рихтер ја потресе Албанија утринава. Епицентарот бил на 25 километри северозападно од Тирана околу 09.30 часот.

Досега бројот на загинати од земјотресот е 52, додека стотици жители се евакуирани од своите домови.

Земјотреси исто така се регистрирани и во Босна и Херцеговина, Црна Гора, Грција.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.