Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Толку скромен, а неверојатно голем – Nennat Omen: Човекот кој ја освои публиката во светот на музиката

0 2,853

Ако некој треба внимателно да се следи тоа е Nennat Omen.
Од рејвер, колекционер до ДЈ и продуцент кој што напорно работејќи успеа да биде веќе резидент на Ибица, дел од програмата на повеќе електронски фестивали на Балканот и да дели ДЈ сцена со најголемите техно легенди.

Инспириран од великаните, како Kraftwerk, Richie hawtin aka Plastikman и Dubfire, заслужено го добива епитетот-најдобар ДЈ во Македонија. Експериментирајќи и комбинирајќи повеќе стилови на музика, како Techno, Tech и Acid, прави Groovy сетови што никој не остава рамнодушен на подиум.

Како негови најголеми настапи ги вбројува настапувањата на Ибица (Spain), Exit Festivalot (Serbia), GreenFest (MKD), Aqua Fest (MKD), настапите во Белград, New York и Chicago.

DJ сцената ја има делено со ѕвезди, како Richie Hawtin, Maceo Plex, Tale of Us, Ida Engberg, Luciano, Fabio Florido, Hito, Mladen Tomic, Saso Recyd, Mirko Loko, Stiv Hey, Milos Vujovic, Matt Sassari и листата продолжува.

Во моментов неговата емисија се емитува на УГД ФМ, а секоја седмица емисиите несебично ги дели на неговиот www.soundcloud.com/nennatomen, 2018 е дефинитивно неговата година, затоа што излегуваат неговите две први EP и вели дека напорно работи на неговиот прв албум.

За повеќе информации приклучете се на:

www.facebook.com/nennatomen

www.instagram.com/nennatomen

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.