Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Шмекерскиот пас од Карачиќ до Стоилов е асистенција на годината! (ВИДЕО)

0 143

ЕХФ денес на својата официјална страна ја објави асистанцијата на годината и во таа конкуренција победни шмекерскиот пас на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов.

Карачиќ мајсторски го пронајде Столе на пикерската позиција кој таа асистенција ја претвори во гол во финалето против Веспрем.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.