Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Шокантно: На два дена пред погребот на своето чедо, приведена е мајката на Пино Секондо

0 222

Маја Трпковска, мајката на убиениот пино секондо, заедно со уште две лица е приведена во полициската станица Беко .Од МВР велат дека лицата се приведени поради нарушување на јавниот ред и мир, додека на плоштадот во Скопје се изведувала НАТО вежбата „Одлучен удар”

Како што соопштуваат од министерството, Маја и останатите две лица одбиле да ја почитуваат наредбата на полициски службеници и ја попречувале полицијата во извршување на службени дејствија. Трпковска пак вели дека била приведена бидејќи на плоштадот во центарот на Скопје, извикувала „Македонија“.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.