Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Штип обвиен во оган и пламен од скопски автомобил

0 104

Жителите во наслеба Пребек, денес се разбудија со чад, оган и паника.

Станува збор за автомобил со скопски регистарски таблици, причината за опожареното возило сега за сега не е позната.

Очевидци велат дека противпожарна единица реагирала многу брзо, на самото место пристигнала за само три минути, ова е за восхит и почит, имајќи во предвид дека возилата кои ги користат се од времето на Југославија.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.