Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Охридската младина во мисија: Преку песна до хуманост за Мартин (ВИДЕО)

Тимот на Аперкат.мк деновиве престојува во Охрид, Балканскиот Ерусалим. Стотици гости го окупираа градот кој поседува повеќе од 365 цркви, фасцинирани од езерото, природата и духовноста, туристите постојано чекорат со насмевка и ги…

Велики Петок

Денес е најтешкиот ден од Страдалната седмица, на овој ден е распнат Исус Христос. Денеска е строг пост и многу луѓе од сочуство кон Бог постат и го поминуваат овој ден само со вода и малку леб. На овој тажен ден па се до недела кога…

„Јордан Митев сними спот за неговата последна песна „Наздрави за љубов, наздрави за среќа“

Пејачот на народна песна и љубеникот на публиката, Јордан Митев, во средата во родниот Радовиш, го заврши снимањето на видеото за спотот на неговата последна објавена песна „Наздрави за љубов, наздрави за среќа“, која е вистински хит во…

19 најнеобични куќи низ светот

Куќата е простор кај што луѓето го поминуваат поголемиот дел од времето во денот, домот може да биде на планина, во авион па дури и на карпа. Погледнете ги овие 19 необични куќи во кои некој ја ожиевал својата фантазија.…