Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Заев: Не сум се слушнал со Катица Јанева, стојам зад неа како личност

Премиерот, Зоран Заев, рече дека тој не е функционерот кој наводно се слушнал со специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева, непосредно пред да и биде одземен телефонот во истрагата за „рекет“. Според неофицијални информации…

Тоше за Македонија: Се фалат држави со 100 години постоење, а Македонија постои од пред Исуса…

За сите што го обожаваат Тоше Проевски, како и за сите Македонци, него одамна го нема меѓу живите да потсети како се сака Македонија, но на тоа не потсетуваат видео и аудио записите кои останаа од оваа македонска ѕвезда. – Некои држави,…

Бомба во дворот на Карлеуша: Хаос во населбата Дедиње

Непознат напаѓач фрлил експлозивна направа меѓу луксузната вила на Јелена Карлеуша, пишуваат белградските медиуми. Полиоцијата дошла на повик од граѓани, а потоа е утврдено дека е фрлена експлозивна направа која оштетила дел од фасадата и…

Не се качувајте на велосипед без соодветна опрема – казни до 100 евра

Со пролетта доаѓа и можноста за поголема употреба на велосипедите, и сѐ повеќе граѓани го користат тоа. Градот и општините ги охрабруваат сите да купат и користата велосипед давајќи одредени субвенции. И сѐ повеќе се зголемува бројот на…

Земјотрес во Струмица, Валандово и околината

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,8 е почувствуван синоќа во 21:17 часот од населението во Струмица, Валандово и околината, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Епицентарот на земјотресот,…

Официјално: Македонската прва лига ќе се пренесува на Арена Спорт и МТВ!

Maкедонската прва фудбалска лига од наредната сезона ќе имаме можност да ја гледаме на ТВ екраните и тоа во директни преноси на Арена Спорт и МТВ. ФФМ и Арена Спорт потпишале договор на две години. Арена Спорт ќе ги има екскулузивните…

Запленети брендирана облека, накит и уметнички дела кај Боки 13, кај Кичеец големо количество оружје

Полицијата кај Боки 13 пронашла и одземала лап топ и персонални компјутери, брендирана облека, накит, часовници и уметнички дела. По вчерашниот претрес по наредба на обвинителството за организиран криминал, предметите се предадени на…

Боки не бил сам во автомобилот на граничниот премин Богородица – еве која старлета била со него

Според информациите кои ги пренеусва порталот Сигнал.,мк, во моментите кога на граничниот премин „Богородица“ бил запрен и задржан за приведување Боки 13, со него во автомобилот била и водителката Лила Филиповска. При обидот да ја премине…

Драма во Кавадарци: 20-годишно момче нападнато со нож

Во Полициската станица Кавадарци, И.А.(38) од Кавадарци пријавил дека во неговиот дом дошол У.С.(20) од Кавадарци и започнал расправија со него во врска со паричен долг. Според пријавеното, И.А. со остар предмет на У.С. му нанел убодна…

Боки 13 го користел СЈО за рекет од 8 милиони евра

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 и за Зоран Милески, познат како Зоки Кичеец тргувале со влијание за случајот „Империја“ на СЈО – објави „360 Степени“ на повикувајќи се на неофицијални, но добро упатени извори. Според она што го објави…