25 C
Штип
22/05/2019 | 15:49
АПЕРКАТ.МК

Категорија: Колумни

Колумни

Апасиев: ДУИ е појак од УНЕСКО

Стефан Колевски
Универзитетскиот професор Димитар Апасиев, на својот Фејсбук профил објави интересен статус за политичката партија ДУИ. -ДУИ е појако од УНЕСКО, напиша Апасиев на Фејсбук.
Колумни

Миленко: Албанци во Македонија има се помалку, а нивното влијание во власта е се поголемо

Статус на Миленко Неделковски: Би размислил да гласам за оној што ќе вети дека ВЕДНАШ ќе спроведе ПОПИС на сите жители на Република Македонија, со
Колумни

Петар Колев: Ех наша илузорна Македонијо, не си Северна, измачена си!

Живееме во општество во кое поранешниот премиер со правосилна пресуда промовира книги за економија, шетајќи се низ Будимпешта, министерот за внатрешни и службите уште не
Колумни

Сашо Орданоски: Операцијата “Метла” на Зоран Заев е пропадната !

Познатиот колумнист и новинар близок до СДСМ Сашо Орданоски во колумна објавена за порталот civilmedia.mk, смета дека операцијата “Метла” која ја најави Зоран Заев помеѓу
Колумни

Оти Пендаровски не ја гледа Силјановска у ОЧИ додека дебатираат?

Стефан Колевски
Оти Пендаровски не ја гледа Силјановска у ОЧИ додека дебатираат? – запраша лидерот на Левицата, Димитар Апасиев по синоќешната дебата на Канал 5 помеѓу претседателските
Колумни

Повик до владетелот: Заборави го стрижењето овца, овој народ е веќе “истрижан” до коска

Стефан Колевски
Мудриот човек сопствената грешка ја решава сам со себе си, ниту ја бара, ниту ја наметнува кон некој друг! На овој начин треба да размислуваат
Колумни

Метлата “мава” и кара, кога некој “вара” – З.З. знае зошто?!

Стефан Колевски
Лагата нема граници, но вистината е една и единствена! Од изминатиот ден на политичката сцена, особен придонес и атуелност нуди поклонетата “метла”, чија сопственост сега
Колумни

Јанко повторно јаде бурек: Мислам дека малиов невоспитано се понаша! (ФОТО)

Денес на својот Фејсбук профил, Јанко упати сериозна вистина, еве за што станува збор! Какво е ова понашање пред авто со дипломатски таблици? Па тие