25 C
Штип
22/05/2019 | 16:09
АПЕРКАТ.МК

Категорија: Настани на денот

Настани на денот

Река одбил да му биде советник на Пендаровски

Блерим Река, противкандидатот на Стево Пендаровски на претседателските избори, одбил да биде надворешен соработник на претседателот, објави ТВ21. Според телевизијата, Пендаровски лично му понудил на
Македонија

Утре почнуваат изборите за Европарламентот, па ГДУ се надева на големи промени во изборниот систем

Утре во земјите членки на ЕУ, почнуваат изборите за Европарламентот, според модел многу близок до оној кој веќе една година Граѓанско Демократската Унија го препорачува.
Локално

ГДУ во потрага на вистината за штипскиот ЈП „Стипион 2011“

Стефан Колевски
Преку социјалните мрежи, ГДУ денес се обрати кон надлежните на Општина Штип: Вчера на прес- конференција нашата политичка партија Граѓанско Демократска Унија од Штип, го
Македонија

Иронијата на Северна: Мукоски ќе отвори врата, а Џафери ќе ја предводи македонската делегација во Рим во чест на Св. Кирил

Стефан Колевски
Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери, на 24 мај ќе ја предводи државната делегација за одбележување на традиционалната манифестација „Македонија во Чест
Македонија

Џафери во телевизиско шоу ја играше играта со раце „Бззз“ (ВИДЕО)

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, покажа дека политичарите освен да разговараат за сериозни теми или политика, знаат да бидат опуштени и да се забавуваат. Во
Настани на денот

Политичка војна во СОУ ,,Ванчо Прке” – Виница: Ученици и професори од СДСМ во битка со ученици од ВМРО

Стефан Колевски
Славчо Ѓорѓиев, ученик и претседател на Младинската организација при СОУ ,,Ванчо Прке” – Виница, преку свој статус се обрати кон јавноста: Крајно сум револтиран од
Македонија

За една недела, ако не врне, ќе се вози по новиот автопат Миладиновци-Штип

Стефан Колевски
За седум работни дена, доколку нема дожд, треба да заврши поставувањето на заштитната мрежа на автопатот Миладиновци-Штип, во должина од 47 километри, вели за МИА
Македонија

Китанов со “откритие” на годината: Автопатот Миладиновци – Штип, според проектот, е готов

За седум работни дена, доколку нема дожд, треба да заврши поставувањето на заштитната мрежа на автопатот Миладиновци-Штип, во должина од 47 километри, вели за МИА