25 C
Штип
22/05/2019 | 16:08
АПЕРКАТ.МК

Категорија: Македонија

Македонија

Утре почнуваат изборите за Европарламентот, па ГДУ се надева на големи промени во изборниот систем

Утре во земјите членки на ЕУ, почнуваат изборите за Европарламентот, според модел многу близок до оној кој веќе една година Граѓанско Демократската Унија го препорачува.
Македонија

Иронијата на Северна: Мукоски ќе отвори врата, а Џафери ќе ја предводи македонската делегација во Рим во чест на Св. Кирил

Стефан Колевски
Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери, на 24 мај ќе ја предводи државната делегација за одбележување на традиционалната манифестација „Македонија во Чест
Македонија

Џафери во телевизиско шоу ја играше играта со раце „Бззз“ (ВИДЕО)

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, покажа дека политичарите освен да разговараат за сериозни теми или политика, знаат да бидат опуштени и да се забавуваат. Во
Македонија

За една недела, ако не врне, ќе се вози по новиот автопат Миладиновци-Штип

Стефан Колевски
За седум работни дена, доколку нема дожд, треба да заврши поставувањето на заштитната мрежа на автопатот Миладиновци-Штип, во должина од 47 километри, вели за МИА
Македонија

Китанов со “откритие” на годината: Автопатот Миладиновци – Штип, според проектот, е готов

За седум работни дена, доколку нема дожд, треба да заврши поставувањето на заштитната мрежа на автопатот Миладиновци-Штип, во должина од 47 километри, вели за МИА
Македонија

Вклучен црвениот аларм: Почина родено бебе, причина крајно лошите услови на Клиниката

Министерот, Венко Филипче е целосно неспособен за водење на секторот на здравство. Резултатот на неговата неспособност се човечки жртви! Последната вест е починато предвреме родено
Македонија

Патарините машини за пари: Државни патишта со поголем профит од лани

40,5 милиони евра е сумата на профит која Јавното претпријатие за државни патишта ја собрала од возачите кои поминуваат нив македонските автопати. Во 2018 година
Македонија

Рауфи: Кумановската група не е терористичка, тие ги штитеа цивилите, полицијата ги загрози

Адвокатот Насер Рауфи, одбрана на некои од членовите на Кумановската група, изрази разочарување од одлуката на јавниот обвинител да не се измени обвинителниот акт во