Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!
Отворена Категорија

Македонија

Штип го демнеат сериски “убијци” на автомобили: Денес запалено возило во Караорман

Серискиот пироман, потворно пали овој пат жртва е “VW Touareg“ Штипскиот сериски пироман, продолжува со серијата на палење автомобил. Запалени две, да се сврти вниманието.Запален мерцедес, да се потврди присутноста на серискиот убиец на…

Претседателот на судот во Штип му забрани на портпаролот да дава изјави за Игор Спасов

Молк во штипскиот суд кој дозволи осудениот Игор Спасов да го напушти затворот и да користи боледување од една година и два месеца. Портпаролот на судот, Јулијана Неткова, за Сител рече дека денеска новоизбраниот претседател на судот во…

Граѓаните прашуваат кога датум за чист воздух, а НВО до кога ќе се труеме

Фактот дека Скопје се најде помеѓу десетте најзагадени градови во светот вознемири и разгневи некои од граѓаните, кои ги обвинуваат надлежните дека ништо не прават за да дишеме почист воздух. И не само граѓаните, кои својот револт го…

Панчо распали по СДСM: Ни земавте се’, остајте ни го бар воздухот да го дишиме

Панчо од ДНК искрен како и секогаш, овој пат на тапет властите во Македонија, еве што тој им порача преку својот Фејсбук профил: "Вака сега многу на кратко за да не се сфатиме погрешно. Воздухот смрдеше и печеше додека беше вмро на…

Македонија може да и подзавиди на Африка: Мизерија од Гостивар го згрози македонското здравство…

Здравството на Македонија веќе со години оди во неповрат, факт пред кој и боговоите молчат. Последните направени фотографии од Гостивар ја згрозија уште еднаш македонската јавност, ова е мизерија која ја нема ниту во здравството на Африка.…

МВР повторно “издриблано”, лудоста во Македонија продолжува: Исчезна обвинетиот во…

Министерството за правда добило одговор дека косовските власти не знаат каде се наоѓа Африм Исмаиловиќ, кој е обвинет во случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро во април, 2012 година. Добивме информација од страна…

Уапсена е Катица Јанева

Специјалната јавна обвинителка е уапсена попладнево во својот дом во Скопје. Нејзиното приведување најверојатно е поврзано со случајот „Рекет“. Обвинителството ќе одржи прес-конференција во 14 часот. Специјалната обвинителка Јанева е…

Обвинителка Катица Јанева утре треба да се појави во Обвинителството за да даде исказ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева чиј глас се слушна на снимките на италијанскиот медиум „Ла Верита" за случајот „Рекет", утре треба да се појави во обвинителството во улога на сведок за да даде исказ пред обвинителката Вилма…

Момче се удави во Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен

Петнаесетгодишно момче се удави вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен, потврди кумановската полиција. Според првичните информации на СВР Куманово, момчето ро дено во 2004-та година заедно со уште едно возрасно…