Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!
Отворена Категорија

Македонија

Граѓаните прашуваат кога датум за чист воздух, а НВО до кога ќе се труеме

Фактот дека Скопје се најде помеѓу десетте најзагадени градови во светот вознемири и разгневи некои од граѓаните, кои ги обвинуваат надлежните дека ништо не прават за да дишеме почист воздух. И не само граѓаните, кои својот револт го…

Панчо распали по СДСM: Ни земавте се’, остајте ни го бар воздухот да го дишиме

Панчо од ДНК искрен како и секогаш, овој пат на тапет властите во Македонија, еве што тој им порача преку својот Фејсбук профил: "Вака сега многу на кратко за да не се сфатиме погрешно. Воздухот смрдеше и печеше додека беше вмро на…

Македонија може да и подзавиди на Африка: Мизерија од Гостивар го згрози македонското здравство…

Здравството на Македонија веќе со години оди во неповрат, факт пред кој и боговоите молчат. Последните направени фотографии од Гостивар ја згрозија уште еднаш македонската јавност, ова е мизерија која ја нема ниту во здравството на Африка.…

МВР повторно “издриблано”, лудоста во Македонија продолжува: Исчезна обвинетиот во…

Министерството за правда добило одговор дека косовските власти не знаат каде се наоѓа Африм Исмаиловиќ, кој е обвинет во случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро во април, 2012 година. Добивме информација од страна…

Уапсена е Катица Јанева

Специјалната јавна обвинителка е уапсена попладнево во својот дом во Скопје. Нејзиното приведување најверојатно е поврзано со случајот „Рекет“. Обвинителството ќе одржи прес-конференција во 14 часот. Специјалната обвинителка Јанева е…

Обвинителка Катица Јанева утре треба да се појави во Обвинителството за да даде исказ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева чиј глас се слушна на снимките на италијанскиот медиум „Ла Верита" за случајот „Рекет", утре треба да се појави во обвинителството во улога на сведок за да даде исказ пред обвинителката Вилма…

Момче се удави во Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен

Петнаесетгодишно момче се удави вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен, потврди кумановската полиција. Според првичните информации на СВР Куманово, момчето ро дено во 2004-та година заедно со уште едно возрасно…

Македонија е синоним за пакување, заминување и никогаш да не се свртиш назад

„Уште ли сте во Македонија бре? До кога мислите да останете таму?“ Ова е прашањето што најчесто го слушам од пријателите кои ми се отселија на различни страни од светот и на коешто повеќе немам никаков одговор. Ми пресуши грлото, немо…

Дете одзеде живот на друго дете, а вие расправајте се уште дали педер е карактерна особина

Ни замина уште едно дете, чиј живот го одзеде друго дете, знаете ли зошто? Затоа што Скопје заличува на Белград во раните 90-ти. На Белград кога речиси цела бивша Југославија гореше. Верувам дека повеќето од вас го имаат видено српскиот…