Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!
Отворена Категорија

Спорт

Икарди се договори со Јувентус

Италијанскиот весник „Газета дело Спорт“ бомбастично објави дека поранешниот капитен на Интер, Мауро Икарди, ги договори личните услови со Јувентус. Според весникот, Аргентинецот се согласил да потпише петгодишен договор со „старата дама“…

Тотенхем и Јувентус се договорија за трансфер на Дибала

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала, може да замине во Тотенхем, пренесува „Скај спорт Италија“. Според изворот, „спарси“ за овој трансфер ќе платат околу 70 милиони евра. Сумата е договорена со италијанскиот клуб. Сега на Тотенхем му…

Меси го стави Гризман „на игнор“ – ниту го поздрави, ниту му зборуваше! (ВИДЕО)

Антоан Гризман е најзвучното засилување за Барселона во овој преоден рок, меѓутоа, првата ѕвезда на тимот, Лионел Меси, како да има некои нерасчистени сметки со него додека беше фудбалер на Атлетико Мадрид. Чудна беше ситуацијата на дуелот…

Фановите на Реал не веруваат во Зидан: Навивачите очекуваат да добие отказ до Божиќ

Зинедин Зидан се врати на чело на Реал Мадрид во март оваа година, кога тимот беше во тешка ситуација и потпиша договор со „кралевите“ до 2022 година. Сепак, резултатите на „белите“ под негово раководство до крајот на сезоната беа слаби.…

Газдата на Наполи му посака добредојде на Елмас – се пофали со потпишаниот договор (ФОТО)

Контроверзниот газда на италијанскиот вицепрвак Наполи, Аурелио Де Лаурентис се пофали со својата најнова аквизиција – макеоднскиот бисер Елиф Елмас. Елмас денеска го потпиша петгодишниот договор вреден 7,5 милиони евра и Де Лаурентис му…

„Анчелоти за Елмас само ни рече: ‘Купуваме страшен играч кој ќе биде новиот Хамшик’“

Македонскиот бисер Елиф Елмас синоќа официјално пристигна во Наполи, откако ги комплетираше медицинските прегледи во Рим, па од денеска почнува со тренинзи во италијанскиот вицепрвак и подготовка за новата сезона во Серија А и Лигата на…

Јувентус за Нејмар нуди двајца играчи и пари

Нејмар јасно му порача на ПСЖ дека не планира веќе да игра за францускиот клуб бидејќи желбата му е да се врати во Барселона. Меѓутоа, ситуацијата со бразилскиот репрезентативец ја следат и други клубови. Goal.com објави дека Јувентус…

Елмас денес потпишува, Анчелоти го чека со раширени раце

Трансферот на Елиф Елмас во Наполи е само прашање на време, а според последните информации треба да биде комплетиран денес. Познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марцио денес објави нови детали за трансферот на македонскиот бисер.…

ШОК за Меси: Му се заканува страшна казна од две години суспензија

Капитенот на Аргентина, Лионел Меси предизвика доста контроверзи на неодамна завршениот шампионт Копа Америка кога како никогаш досега бурно реагираш на судиите. Ова негово скандалозно однесување може и тоа како многу да го чини откако…

Бомба пред детонација: Нејмар пред трансфер во Јувентус!?

Сосема неочекувано Јувентус влезе во игра за трансферот на бразилскиот репрезентативец Нејмар. Италијанските медиуми објавија дека таткото на фудбалерот е во Торино и вечерва најверојатно ќе има средба со спортскиот директор на Јуве, Фабио…