Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!
Отворена Категорија

Забава

Нова фотка од рис направена во Маврово

Со помош на фотозамка, направена е нова фотка од прекрасен рис во Маврово. Ова е супер вест и одлична глетка, со оглед на тоа што има цел проект за зачувување и закрепнување на Балканскиот Рис. Како изгледа прекрасниот рис кој шета низ…

Груевски на забава во Будимпешта во друштво на екс Плејбој зајачица (ФОТО)

Поранешна плејбој зајачица за руското издание на Плејбој Вивиен Чене е личноста која се фотографирала со екс премиерот Никола Груевски на бизнис забавата во Будимпешта. Атрактивната Вивиен по професија е економистка, но е позната како…

Д Фестивал најавува музички спектакл со 50 музички ѕвезди во Дојран

Единствениот музички фестивал на отворено кај нас, популарниот „Д-Фест“ годинава ќе се одржи од 12 до 14 јили во Стар Дојран со тридневна, неверојатно богата програма и фестивалски камп. На шест музички бини ќе настапат повеќе од 50…

Швајцарија е најдобра земја за работа и живот

Швајцарија е земјата која е прогласена за најдобро место за работа и живот. Оваа мала европска земја се најде на тронот на HSBC листата и ја симна од првото место Сингапур која пет години беше на врвот. Високиот животен стандард,…

Дејви Коцев со најaва за нов музички бум во Штип и Македонија: Бидете дел од промоцијата на “Ти и…

Дејви Коцев најави нова песна и освежување на македонската сцена. Овој четврток (11.07.2019) во штипскиот клуб “Сцена”, со почеток од 21.00 часот, стартува дружењето со Дејви и неговите пријатели од музиката, медиумите и фановите. Станува…

Фотографија после с*кс на Роналдо и Георгина? Сите коментираат еден детаљ (ФОТО)

Кристијано Роналдо после напорната сезона одмара со својата поубава половина и семејство, а дека ужива во љубовта со Георгина Родригез можете да видите од фотографијата која таа ја објави на социјалните мрежи. Тие цесто објавуват интимни…

Македонските политичари открија каде ќе летуваат – Колку пари трошат на одмор (ВИДЕО)

Албанија и Грција се двете земји каде најголем дел од политичарите од нашата земја ќе одат на одмор, јавува ТВ21. Велат дека за една недела просечно заедно со семејството ќе потрошат до 500 евра. Мухамед Зекири не откри колку троши за…

Данците се најсреќниот народ на светот, а еве како тие се носат со стресот

Данците се меѓу најсреќните народи на светот, а во данскиот јазик има неколку зборови кои го опишуваат нивниот концепт на среќа. Еден од таквите зборови е hygge, а за него веќе се напишани неколку книги и статии. Овој збор можеме да го…

Претставникот на парадата на гордоста и непознавачот на химната на Македонија ги откажа концертите…

Тамара Тодевска, македонската пејачка ги откажа закажаните концерти во Охрид и во Прилеп поради притисок на јавноста. Таа својата одлука ја соопшти на фејсбук, објаснувајќи дека не сака да придонесува за зголемување на агонијата на…

Кинески град забрани мажите да се шетаат со маици кренати над папокот

Секое лето во текот на големите жештини, средовечните мажи низ Кина ги креваат своите маици над папокот за да се разладат, објави Си-ен-ен. Таквиот стил на носење или носење маица е толку распространет низ земјата што дури и стекнал…