Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!
Отворена Категорија

Музика

Разгорен оганот на музичката сцена, “Nickarth” ја претстави својата нова креација…

Здраво Nickarth, Пред една седмица најавивме дека работиш на нова музика, ветениот збор даден на нашата публика и твоите фанови го одржа, каков музички жанр поседува оваа твоја песна? Здраво Аперкат, еве сум повторно дел од вашата…

Џејла Рамовиќ победничка на шоуто Ѕвездите на Гранд (ВИДЕО)

Младата Џејла Рамовиќ, чии ментор беше мегапопуларната пејачка Марија Шерифовиќ е победничка на големото финале на 13 сезона на музичкото натпреварување Ѕвездите на Гранд. За 17 – годишната Џејла ова е втора победа во шоута на Гранд, таа…

Mаестро Трпчевски во Бразил: „Не си го продавај Кољо чифликот“ предизвика овации во Сао Паоло…

Македонскиот виртуоз Симон Трпчевски предизвика бурни овации во концертната сала во Сао Паоло во Бразил. Маестро Трпчевски пред преполната сала ја изведе познатата македонска песна „Не си го продавај Кољо чифликот“, во обработка на…

„Македонско девојче“ ечеше на концертот на Андре Риу (ВИДЕО + ФОТО)

„Македонско девојче“ ечеше вечерва на концерот на мегапопуларниот диригент и виртуоз на виолина Андре Риу кој настапи во Вип aрената „Борис Трајковски“ во Скопје. Во полна сала, со расположена публика се одржа енергичен концерт, кој траеше…

Вечерва музички спектакл во Македонија: Андре Риу пристигна со девет шлепери опрема и 80 музичари!

Музичката ѕвезда Андре Риу за вечерашниот концерт во Скопје, поточно во Арената Борис Трајковски со почеток од 20 часот пристигна со девет шлепери опрема, сценографија, костими. Tимот на Риу освен 50-тина луѓе за техничка поддршка, го…

Премиерно: Брајан Адамс доаѓа во Македонија

ПРЕМИЕРНО: BRYAN ADAMS ДОАЃА ВО СКОПЈЕ! ВИП АРЕНА- 13 НОЕМВРИ Драги пријатели, Неверојатно задоволство ни е да Ви го најавиме нашиот финален светски проект за оваа историска концертна година во Македонија, која во моментов е вистинска…

Со песна од Тоше, Антониа го расплака жирито во “Пинкови ѕвездички” (ВИДЕО)

Последниот настап во шоуто “Пинкови ѕвездички – Аll stars” синоќа го имаше Антониа Гиговска која ја отпеа песната од Тоше Проески “Полско цвеќе”. Антониа има 18 години и доаѓа од Скопје. Како и секогаш таа веднаш ја воодушеви публиката, но…

Се надевам дека сте горди на мене, рече Тамара по пласманот во финалето на Евровизија

Во вчерашното второ евровизиско полуфинале во Тел Авив, македонската претставничка Тамара Тодевска успеа да се пласира за настап во саботното финале со композицијата „Горда“ (Proud), пласман што претходно го предвидуваа и обложувалниците, и…

Јелена Карлеуша за српската претставничка на Евровизија: „До кога ќе праќате просечни изведувачи?“

На првата полуфинална вечер, настапуваше и српската преставничка на Евровизија. Невена Божовиќ се претстави со песната „Круна“ и успеа да се пласира во финалето. По нејзиниот настап таа доби многу навреди и критики, а сега и пејачката…

Пoддршка:Тамара и Васил од Тел Авив ја повикуваат светската ЛГБТ заедница да гласаат за Северна!

Околу настапот на Тамара Тодевска како претставничка на Северна Македонија се крева голема фрка. Значи нешто се случува, а и треба да е така. Секоја реклама е добредојдена. Всушност фрката се случи поради потегот на пејачот Васил Гарванлиев…