25 C
Штип
22/05/2019 | 16:12
АПЕРКАТ.МК

Категорија: Ноќен живот

Забава Ноќен живот

Ерупција во најава: Роберт Димитров го најави отворањето на култното „Angels Cafe“

Во последното интервју на Роберт Димитров дадено за www.trendseteri.com, на големо задоволство, тој своите фанови ги израдува со најава дека култното „Angels Cafe“, завршува со
Забава Ноќен живот

Струмица почнува да го живее ритамот на карневалот

Од вечер градот под Царевите кули почнува да живее во ритамот на карневалот. Со карневалската забава и дружење на гостите од странство со преставници на
Забава Ноќен живот

Бразилски “земјотрес”: Најлудиот карневал на светот повторно ги тресе улиците од Рио де Жанеиро

Илјадници танчари од прославените школи за самба од Рио де Жанеиро синоќа ги почнаа традиционалните паради како централен настан на најголемиот карневал на светот, кој