Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!
Отворена Категорија

Занимливости

Груевски на забава во Будимпешта во друштво на екс Плејбој зајачица (ФОТО)

Поранешна плејбој зајачица за руското издание на Плејбој Вивиен Чене е личноста која се фотографирала со екс премиерот Никола Груевски на бизнис забавата во Будимпешта. Атрактивната Вивиен по професија е економистка, но е позната како…

Швајцарија е најдобра земја за работа и живот

Швајцарија е земјата која е прогласена за најдобро место за работа и живот. Оваа мала европска земја се најде на тронот на HSBC листата и ја симна од првото место Сингапур која пет години беше на врвот. Високиот животен стандард,…

Фотографија после с*кс на Роналдо и Георгина? Сите коментираат еден детаљ (ФОТО)

Кристијано Роналдо после напорната сезона одмара со својата поубава половина и семејство, а дека ужива во љубовта со Георгина Родригез можете да видите од фотографијата која таа ја објави на социјалните мрежи. Тие цесто објавуват интимни…

Македонските политичари открија каде ќе летуваат – Колку пари трошат на одмор (ВИДЕО)

Албанија и Грција се двете земји каде најголем дел од политичарите од нашата земја ќе одат на одмор, јавува ТВ21. Велат дека за една недела просечно заедно со семејството ќе потрошат до 500 евра. Мухамед Зекири не откри колку троши за…

Данците се најсреќниот народ на светот, а еве како тие се носат со стресот

Данците се меѓу најсреќните народи на светот, а во данскиот јазик има неколку зборови кои го опишуваат нивниот концепт на среќа. Еден од таквите зборови е hygge, а за него веќе се напишани неколку книги и статии. Овој збор можеме да го…

Кинески град забрани мажите да се шетаат со маици кренати над папокот

Секое лето во текот на големите жештини, средовечните мажи низ Кина ги креваат своите маици над папокот за да се разладат, објави Си-ен-ен. Таквиот стил на носење или носење маица е толку распространет низ земјата што дури и стекнал…

Гинис донесе одлука: Бугарка го има најмоќниот глас на планетата (ВИДЕО)

Бугарската народна пејачка Смиљана Захариева го доби признанието на „Гинис“ за најмоќниот глас на светот. По барањето на комисија од Книгата на рекорди лани, таа ја отпеа народната „Излегол Дељо хајдутин” со моќност од 143,8 децибели. При…

Од Стојаково до Киев и Москва со Рено 4 (ФОТО)

Ѓорѓи Николов и Џоко Шуклев во нова мисија. Тие на својот ФБ профил објавија фотографии од Укранина, а потенцираа дека пристигнале повторно со своето епско возило Рено 4. "Македонското знаме денеска беше развиорено на познатиот плоштад…

Се разведоа Перо и Ружица Антиќ – таа добила старателство над децата, а еве како го поделиле имотот

Овие денови, медиумите пишуваат за разводот на популарниот македонски кошаркар Перо Антиќ и неговата сопруга, Ружица Антиќ. По 13-годишниот брак, причините за разделбата на парот сè уште се непознати и ниту еден од нив двајца не сака да…

Хрватскиот пејач Мирослав Шкоро ќе се кандидира за претседател

Музичарот и пејач Мирослав Шкоро официјално ќе ја објави својата кандидатура за претседател на Хрватска на крајот на оваа недела, пишува „Вечерњи лист“, повикувајќи се на изворите блиски до него. Шкоро засега планира да биде независен…