Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!
Отворена Категорија

Занимливости

Македонија е синоним за пакување, заминување и никогаш да не се свртиш назад

„Уште ли сте во Македонија бре? До кога мислите да останете таму?“ Ова е прашањето што најчесто го слушам од пријателите кои ми се отселија на различни страни од светот и на коешто повеќе немам никаков одговор. Ми пресуши грлото, немо…

Боки 13: Најмногу сум наплатил од оние што ми викале „Види го, педер“

За она што треба да го сработам, или наплаќам многу или работам за џабе, бидејќи не сакам да се пазарам и некој да ми ја потценува вредноста. Ова во интервју за ток-шоуто „Еден на Еден“ пред две години го изјави Бојан Јовановски – Боки 13.…

Италијански астронаут ќе биде диџеј на Ибица од вселената

Астронаутот Лука Пармитано ќе ги забавува посетителите на крузер на Ибица со музика која ќе ја пушта директно од Интернационалната вселенска станица. Италијанецот ќе стане првиот вселенски диџеј откако ќе им пушта музика на присутните на…

Боки 13 со парите од Орце Камчев враќал долгови на српска пејачка

Српски Курир обелодени шокантна вистина. Имено српскиот весник пишува дека всушност првоосомничениот за случајот Рекет, Боки 13 всушност го рекетирал Орце Камчев за 1.5 милион евра за, меѓу другото, да ѝ ги врати парите што ѝ ги должел на…

Меѓународен ден на младите: Каде младите во земјава ја гледаат својата иднина? (ВИДЕО)

12. август - Меѓународен ден на младите. Но каде младите од Македонија ја гледаат својата иднина? Поделени во мислењата, дел од нив сакаат да живеат дома, дел во странство. Но во едно сложни се сите, најголем проблем во државата е…

Со „геј бакнеж“ Рамштајн даде поддршка на ЛГБТИ заедницата

Двајца членови на гермаската група Рамштајн (Rammstein), гитаристите Пол Ландерс и Ричард Крус, се бакнаа на сцената за време на настапот во главниот град на Русија, Москва, во знак на протест против анти-ЛГБИ ставовите и законите на…

Животните во Штип третирани како плишани играчки: Во никакви услови Зоолошката градина чува мече

Ќе остане ли мечето Теди во штипскиот зоо парк или ќе мора да биде вратен во скопската зоолошка градина. Теди беше донесен пред 2 години и е вистинска атракција за посетителите во единствената зоолошка градина на истокот. Сепак долго време…

Авторот што го објави видеото за Боки 13 најавува нови продолженија

Ларис Гаисер, кој се јавува како автор на веста во чии рамки беа објавени видео и аудио снимка на кои се гледа и се слуша како Боки 13 заедно со Зоки Кичеец земаат пари од Орце Камчев, при што Боки 13 му вели на Камчев дека Катица Јанева…

Денеска е Меѓународен ден на женскиот оргазам!

Ако досега овој важен податок не сте го знаеле, запомнете го овој датум, затоа што на овој ден се одбележува Светскиот ден на женскиот оргазмот на жените. Се поразбира, за тоа е заслужен еден маж- поточно, Бразилецот Ариматео Дантас,…