Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Интервјуа

Димитров за апсењето на Боки 13: Ќе нè биде!

Власта молчи, Никола се јави. Вчерашната акција на полицијата и Јавното обвинителство единствено ја искоментира…

ПА ШТА СИ ТИ?

Од 25 министри и 15 министерства, 43 органи во состав, секретаријати и национални координатори, самостојни органи,…

Геровски објави трет случај на рекет каде биле платени…

Продолжува серијалот на објавувања на случаи на рекет од страна на новинарот Бранко Героски. Во нова колумна…

Наставникот Томе Постолов се извини на родителите за…

Јавно извинување Им се извинувам на сите ученици и на сите нивни родители,односно старатели што по сила на…

На есен, вонредни избори?

Драматичноста со која, од неодамна, Заев ја предупредува Европската Унија дека, доколку земјава не добие датум за…

Ало, една Тамара, итно!

Веднаш да кажам дека насловот е „позајмен“ од ФБ-пријателка имењачка. Во една реченица го изрази сето она за што…

Образование во Македонија? Не, благодарам!

Задолжителна лектира за I одделение во Социјалистичка Федеративна Република Југославија во 80-тите години на 20-иот…

Апасиев: ДУИ е појак од УНЕСКО

Универзитетскиот професор Димитар Апасиев, на својот Фејсбук профил објави интересен статус за политичката партија…

Миленко: Албанци во Македонија има се помалку, а…

Статус на Миленко Неделковски: Би размислил да гласам за оној што ќе вети дека ВЕДНАШ ќе спроведе ПОПИС на сите…

Време е да созрееме или ќе исчезнеме!

Ајде да направиме услови власта да го слуша народот. И тоа да биде обичај а не само кога има избори! На нас како…

Петар Колев: Ех наша илузорна Македонијо, не си…

Живееме во општество во кое поранешниот премиер со правосилна пресуда промовира книги за економија, шетајќи се низ…

Апасиев до Богоевски: „Белото да го вратите”

По вчерашната бoмба која се појави на социјалните мрежи во која според описот на разговорот наводно се работи за…

Сашо Орданоски: Операцијата “Метла” на Зоран Заев е…

Познатиот колумнист и новинар близок до СДСМ Сашо Орданоски во колумна објавена за порталот civilmedia.mk, смета…

Оти Пендаровски не ја гледа Силјановска у ОЧИ додека…

Оти Пендаровски не ја гледа Силјановска у ОЧИ додека дебатираат? – запраша лидерот на Левицата, Димитар Апасиев по…

Повик до владетелот: Заборави го стрижењето овца, овој…

Мудриот човек сопствената грешка ја решава сам со себе си, ниту ја бара, ниту ја наметнува кон некој друг! На овој…

Метлата “мава” и кара, кога некој…

Лагата нема граници, но вистината е една и единствена! Од изминатиот ден на политичката сцена, особен придонес и…

Јанко повторно јаде бурек: Мислам дека малиов…

Денес на својот Фејсбук профил, Јанко упати сериозна вистина, еве за што станува збор! Какво е ова понашање пред…

Дрвениот новоговор на кандидатoт Пендаровски:…

Рес Публика почнува со објава на серијал текстови „Политички профили на претседателските кандидати“. Во рамки на…

Македонска “среќа” за сечиј живот спакуван…

Чуден свет, а уште по чуден народ! Иднината ја бара, но минатото го сака, среќата ја бара, но во несреќата ужива и…

Миленко Неделковски кон чиновите генералски: Добивте…

Миленко Неделковски особено активен на Фејсбук профил, еве што тој напиша: Миленко: Да ви се намочам у чиновите…

Димитар Апасиев: Кампања у пич.. матер! (ВИДЕО)

Димитар Апасиев даде коментар на својот Фејсбук профил, кампањата и филмските излагања на присутните ги оцени како…