Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Настани на денот

Заев: Не сум се слушнал со Катица Јанева, стојам зад…

Премиерот, Зоран Заев, рече дека тој не е функционерот кој наводно се слушнал со специјалната јавна обвинителка во…

Тоше за Македонија: Се фалат држави со 100 години…

За сите што го обожаваат Тоше Проевски, како и за сите Македонци, него одамна го нема меѓу живите да потсети како…

Бомба во дворот на Карлеуша: Хаос во населбата Дедиње

Непознат напаѓач фрлил експлозивна направа меѓу луксузната вила на Јелена Карлеуша, пишуваат белградските медиуми.…

Не се качувајте на велосипед без соодветна опрема –…

Со пролетта доаѓа и можноста за поголема употреба на велосипедите, и сѐ повеќе граѓани го користат тоа. Градот и…

Земјотрес во Струмица, Валандово и околината

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,8 е почувствуван синоќа во 21:17 часот од населението во Струмица, Валандово…

Официјално: Македонската прва лига ќе се пренесува на…

Maкедонската прва фудбалска лига од наредната сезона ќе имаме можност да ја гледаме на ТВ екраните и тоа во…

Запленети брендирана облека, накит и уметнички дела кај…

Полицијата кај Боки 13 пронашла и одземала лап топ и персонални компјутери, брендирана облека, накит, часовници и…

Боки не бил сам во автомобилот на граничниот премин…

Според информациите кои ги пренеусва порталот Сигнал.,мк, во моментите кога на граничниот премин „Богородица“ бил…

Драма во Кавадарци: 20-годишно момче нападнато со нож

Во Полициската станица Кавадарци, И.А.(38) од Кавадарци пријавил дека во неговиот дом дошол У.С.(20) од Кавадарци и…

Боки 13 го користел СЈО за рекет од 8 милиони евра

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 и за Зоран Милески, познат како Зоки Кичеец тргувале со влијание за случајот…

Тамара заминува од Македонија: Тодевска се пофали со…

После грешките во изведувањето на националната химна, Тамара Тодевска одлучи да замине од Македонија … Преку…

Димитров за апсењето на Боки 13: Ќе нè биде!

Власта молчи, Никола се јави. Вчерашната акција на полицијата и Јавното обвинителство единствено ја искоментира…

Во Охридско езеро пронајдена када, а од река Вардар…

Теписи, шипки, пластични шишиња, гранки, дрвја, колтуци за ловење риба, дури и еден кревет. Сето ова беше извадено…

Катица Јанева поднесе неотповиклива оставка во СЈО

Специјалното јавно обвинителство известува дека пред неполни 15 минути првиот човек на специјалното обвинителство…

Уапсен Боки 13 на граничниот премин Богородица

Бизнисменот Бојан Јовановски – Боки 13 денеска е уапсен на граничниот премин „Богородица“, дознава САКАМАДАКАЖАМ.МК…

Автопат Миладиновци-Штип – Мислевме дека е готов,…

Започнат во 2014 година со рок за изградба од три години, после многу одложувања автопатот Миладиновци-Штип конечно…

„Си-Ен-Ен“: Џоковиќ нема да биде популарен колку…

Американски „Си-Ен-Ен“ ја анализираше големата победа на Новак Џоковиќ против Роџер Федерер со 3-2 во сетови, која…

Додека се бориме за УНЕСКО и влегуваме во ЕУ,…

Членовите на нуркачкиот центар од Охрид, Акватек, на својата ФБ страница објавија фотографии направени од дното на…

Митровиќ лудуваше по победата на Џоковиќ, Фулам го…

Новак Џоковиќ синоќа ја оствари една од најголемите победи во кариерата, а на неа се израдува и напаѓачот на…

Се степале скопјани на „Д Фест“ поради паркинг

Четворица скопјани синоќа по полноќ се степале за време на фестивалот во Дојран поради паркинг. Од МВР соопштија…

Цела плажа во шок: Србинка оживеа жена која модра ја…

Лаборантот од Крагуевац, Весна Радовановиќ на островот Евија спаси една грчка баба од давење. Несреќната жена била…