Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Популарно оваа Недела

Додека се бориме за УНЕСКО и влегуваме во ЕУ,…

Членовите на нуркачкиот центар од Охрид, Акватек, на својата ФБ страница објавија фотографии направени од дното на…

Уапсен Боки 13 на граничниот премин Богородица

Бизнисменот Бојан Јовановски – Боки 13 денеска е уапсен на граничниот премин „Богородица“, дознава САКАМАДАКАЖАМ.МК…

Запленети брендирана облека, накит и уметнички дела кај…

Полицијата кај Боки 13 пронашла и одземала лап топ и персонални компјутери, брендирана облека, накит, часовници и…

Боки не бил сам во автомобилот на граничниот премин…

Според информациите кои ги пренеусва порталот Сигнал.,мк, во моментите кога на граничниот премин „Богородица“ бил…

Во период кога се убиваат кучиња…

Поголемо животно од човек не постои, поголем злосторник од човек не постои, па во период кога се убиваат кучиња…

Автопат Миладиновци-Штип – Мислевме дека е готов,…

Започнат во 2014 година со рок за изградба од три години, после многу одложувања автопатот Миладиновци-Штип конечно…

Тамара заминува од Македонија: Тодевска се пофали со…

После грешките во изведувањето на националната химна, Тамара Тодевска одлучи да замине од Македонија … Преку…

Во Охридско езеро пронајдена када, а од река Вардар…

Теписи, шипки, пластични шишиња, гранки, дрвја, колтуци за ловење риба, дури и еден кревет. Сето ова беше извадено…

Драма во Кавадарци: 20-годишно момче нападнато со нож

Во Полициската станица Кавадарци, И.А.(38) од Кавадарци пријавил дека во неговиот дом дошол У.С.(20) од Кавадарци и…

Известувањето на ТВ Стар го уби кучето со болви…

Наместо да му помогнат на кучето кое мирно лежеше додека пензионерка тврдеше дека е агресивно поради болвите,…

Ако имав пушка, ќе ги убиев сите што ме апсеа, кажа…

Ако имав пушка кога ме апсеа, како што тврди обвинителството, ќе пукав и ќе ги убиев сите, око да не ми трепне.…

Цела плажа во шок: Србинка оживеа жена која модра ја…

Лаборантот од Крагуевац, Весна Радовановиќ на островот Евија спаси една грчка баба од давење. Несреќната жена била…

Катица Јанева поднесе неотповиклива оставка во СЈО

Специјалното јавно обвинителство известува дека пред неполни 15 минути првиот човек на специјалното обвинителство…

„Си-Ен-Ен“: Џоковиќ нема да биде популарен колку…

Американски „Си-Ен-Ен“ ја анализираше големата победа на Новак Џоковиќ против Роџер Федерер со 3-2 во сетови, која…

Официјално: Македонската прва лига ќе се пренесува на…

Maкедонската прва фудбалска лига од наредната сезона ќе имаме можност да ја гледаме на ТВ екраните и тоа во…

Видео од ураганското невреме во Преспа

Постирано од Јани Бојаџи: „Ова се случи пред половина час во Преспа! Ништо не е поубаво но и пострашно од природата…

Димитров за апсењето на Боки 13: Ќе нè биде!

Власта молчи, Никола се јави. Вчерашната акција на полицијата и Јавното обвинителство единствено ја искоментира…

Романтична средба: Пендаровски му се обрати на Борисов…

На самитот во Сарево претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски имаше неформална средба со…

Шмекерскиот пас од Карачиќ до Стоилов е асистенција на…

ЕХФ денес на својата официјална страна ја објави асистанцијата на годината и во таа конкуренција победни…

Вучиќ: “Со цело срце ја прифаќам” идејата…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа изјави дека "со цело срце ја прифаќа" идејата за понуда за…

МВР: Ќе се гради камп во Македонија, Владата ќе…

МВР призна дека ќе се гради центар за странци бидејќи е потребно да се подобрат капацитетите на веќе постоечкиот.…