Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Спорт

Уште еден чекор поблиску до Токио, Емил Павлов…

Македонскиот каратист, двократен европски првак и носител на бронзен медал од Европските игри (ЕИ) во Баку, Емил…

Се жени Рафа Надал, на свадбата ќе дојде и шпанскиот…

Шпанските медиуми објавија дека славниот тенисер Рафаел Надал (33) и неговата свршеница Марија Перели (31) ќе се…

Официјално: Кутињо е нов фудбалер на Баерн Минхен!…

Баерн Минхен го комплетираше ангажирањето на Филипе Кутињо, па Бразилецот ќе остане до крајот на сезоната во…

Младите кошаркари на Србија нападнати со нож на ЕП во…

Маж за кој се претпоставува дека е од албанска национална припадност, ги нападнал младите кошаркари на Србија,…

Кирјос збудале и во Синсинати – кршеше рекети и плукаше…

Дека е убедливо најлошото момче во светскиот тенис, Ник Кирјос го потврди и на мастерсот во Синсинати и тоа со шоу…

Икарди се договори со Јувентус

Италијанскиот весник „Газета дело Спорт“ бомбастично објави дека поранешниот капитен на Интер, Мауро Икарди, ги…

Тотенхем и Јувентус се договорија за трансфер на Дибала

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала, може да замине во Тотенхем, пренесува „Скај спорт Италија“. Според изворот,…

Меси го стави Гризман „на игнор“ – ниту го поздрави,…

Антоан Гризман е најзвучното засилување за Барселона во овој преоден рок, меѓутоа, првата ѕвезда на тимот, Лионел…

Фановите на Реал не веруваат во Зидан: Навивачите…

Зинедин Зидан се врати на чело на Реал Мадрид во март оваа година, кога тимот беше во тешка ситуација и потпиша…

Газдата на Наполи му посака добредојде на Елмас – се…

Контроверзниот газда на италијанскиот вицепрвак Наполи, Аурелио Де Лаурентис се пофали со својата најнова…

„Анчелоти за Елмас само ни рече: ‘Купуваме…

Македонскиот бисер Елиф Елмас синоќа официјално пристигна во Наполи, откако ги комплетираше медицинските прегледи…

Јувентус за Нејмар нуди двајца играчи и пари

Нејмар јасно му порача на ПСЖ дека не планира веќе да игра за францускиот клуб бидејќи желбата му е да се врати во…

Елмас денес потпишува, Анчелоти го чека со раширени…

Трансферот на Елиф Елмас во Наполи е само прашање на време, а според последните информации треба да биде…

ШОК за Меси: Му се заканува страшна казна од две години…

Капитенот на Аргентина, Лионел Меси предизвика доста контроверзи на неодамна завршениот шампионт Копа Америка кога…

Бомба пред детонација: Нејмар пред трансфер во…

Сосема неочекувано Јувентус влезе во игра за трансферот на бразилскиот репрезентативец Нејмар. Италијанските…

Елмас во одбрано друштво: Македонскиот бисер е…

За Елиф Елмас во последно време многу се пишува, а причина е неговиот веќе извесен трансфер во Наполи. Се очекува…

Не се качувајте на велосипед без соодветна опрема –…

Со пролетта доаѓа и можноста за поголема употреба на велосипедите, и сѐ повеќе граѓани го користат тоа. Градот и…

Официјално: Македонската прва лига ќе се пренесува на…

Maкедонската прва фудбалска лига од наредната сезона ќе имаме можност да ја гледаме на ТВ екраните и тоа во…

„Си-Ен-Ен“: Џоковиќ нема да биде популарен колку…

Американски „Си-Ен-Ен“ ја анализираше големата победа на Новак Џоковиќ против Роџер Федерер со 3-2 во сетови, која…

Шмекерскиот пас од Карачиќ до Стоилов е асистенција на…

ЕХФ денес на својата официјална страна ја објави асистанцијата на годината и во таа конкуренција победни…

Ќе има спектакл и на Вимблдон: Надал го „збриша“ Квери…

По само неполн час од победата на Роџер Федерер над Кеи Нишикори, третиот носите на Вимблдон, Рафаел Надал го…