Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Забава

Бура од емоции донесе изведбата на Дамјан Стоименовски…

Дамјан Стоименовски уште еднаш ја воодушеви македонската публика, овој пат преку интерпретација на познатата песна…

Тревката е “лек” за тага: Германски…

Еден погреб во источна Германија завршил со сосема подруго расположение, откако ожалостените гости биле послужени…

Пописот на облеката на Боки 13 предизвика паника во УБК

Истражителите на шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска која ја води истрагата за…

Марко Пејчиновски во нова мисија: Детето херој ќе плива…

Марко Пејчиноски, чудото од дете кое на 12 години го преплива Охридското Езеро иако има некроза на ногата, тргнува…

Подгответе се за спектакл: По 4 години, “Angels…

Драги Ангели, Пред нас е уште едно прекрасно доживување. После 4 години пауза, конечно вратите на #Ангелс кафе ќе…

Камерите снимија застрашувачка сцена: Човек за влакно…

Американецот Ромулус Мекнејл имал доста среќа додека поминувал низ универзитетскиот кампус во Конвеј, Јужна…

Македонија е синоним за пакување, заминување и никогаш…

„Уште ли сте во Македонија бре? До кога мислите да останете таму?“ Ова е прашањето што најчесто го слушам од…

Бура од емоции донесе ново ремек дело на “Nickarth”…

Супер талентираниот “Nickarth”, приреди ново музичко ремек дело на големо задоволство на публиката. Станува збор…

Боки 13: Најмногу сум наплатил од оние што ми викале…

За она што треба да го сработам, или наплаќам многу или работам за џабе, бидејќи не сакам да се пазарам и некој да…

Италијански астронаут ќе биде диџеј на Ибица од…

Астронаутот Лука Пармитано ќе ги забавува посетителите на крузер на Ибица со музика која ќе ја пушта директно од…

Боки 13 со парите од Орце Камчев враќал долгови на…

Српски Курир обелодени шокантна вистина. Имено српскиот весник пишува дека всушност првоосомничениот за случајот…

Меѓународен ден на младите: Каде младите во земјава ја…

12. август - Меѓународен ден на младите. Но каде младите од Македонија ја гледаат својата иднина? Поделени во…

Со „геј бакнеж“ Рамштајн даде поддршка на ЛГБТИ…

Двајца членови на гермаската група Рамштајн (Rammstein), гитаристите Пол Ландерс и Ричард Крус, се бакнаа на…

Животните во Штип третирани како плишани играчки: Во…

Ќе остане ли мечето Теди во штипскиот зоо парк или ќе мора да биде вратен во скопската зоолошка градина. Теди беше…

Авторот што го објави видеото за Боки 13 најавува нови…

Ларис Гаисер, кој се јавува како автор на веста во чии рамки беа објавени видео и аудио снимка на кои се гледа и се…

Денеска е Меѓународен ден на женскиот оргазам!

Ако досега овој важен податок не сте го знаеле, запомнете го овој датум, затоа што на овој ден се одбележува…

Едно име имаме, една химна пееме: Ова е Марко, јунакот…

Марко е вистински јунак, ова младо момче преку својот ФБ профил го објасни скандалот за химната на Република…

Таткото на Ким Кардашијан сака да стане мајка

Кејтлин Џенер, попознат во минатото како Брус Џенер, сака да има дете, откако ќе ги користи услугите на сурогат…

Може ли некој да го повтори небескиот скок на Роналдо…

Популарните „F2Freestylers“ поставија интересен предизвик на улиците во Лондон. На случајните минувачи им понудија…

Не е Ед Ширан, ниту пак Ријана, ѕвезди на „Штипска…

„Штипска пастрамајлијада“ и оваа година ќе ја "красат" ѕвезди од соседството! Неофицијално, како познати звучни…

Лео едвај спаси жива глава: Меси нападнат на Ибица…

Ѕвездата на Барселона, Лео Меси синоќа беше нападнат на Ибица. Аргентинецот присуствуваше на една забава кога го…