Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Жешко

Папата: Меси е врвен играч, но не е Бог

Папата Франциск побара од фудбалската јавност да престане да го нарекува Лионел Меси, Бог. Новинарот Жорди Евол,…

Супер бабичката Гога вежба јога! (ФОТО+ВИДЕО)

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на државата, решила малку да се рекереира и да ги наполни…

Мајкл Џексон ме силуваше кога имав 10 години, а потоа…

„Напуштајќи го Неверленд“, документарецот за злоставувањето на момчињата кое се случувало на имотот „Неверленд“ од…

Драма на автопат: Патници се гушеа во автобусот…

Околу 20 прекубројни патници се транспортирале од Скопје до Гостивар, по што граѓаните се жалеле дека се гушат, а…

Легендата се врати дома: Френк Лампард е нов тренер на…

Најавите кои траеја повеќе од три недели конечно се материјализираа, па сега е официјално: клупската легенда Френк…

Денес ќе имаме природен феномен: Розова Месечина

Љубителите на небесните тела ширум светот денеска ќе имаат шанса да видат вистински спектакл – розова Месечина. Во…

Брканици низ Скопје: Полските хулигани во директен…

Познато е дека полските навивачи се едни од најнезгодните во Европа, а тоа на своја кожа денес го почувствува и…

Тамара може да добие три години затвор за нарушување на…

Македонската поп пејачка Тамара Тодевска може да добие казна затвор од три месеци до три години поради нарушување…

Тите удри по Меси: Треба да покаже поголема почит кога…

Лионел Меси имаше силни критики кон судиите на Копа Америка, особено по елиминацијата на Аргентина од Бразил во…

Професор од Кенија кој со платата помага сиромашни…

Професор по математика и физика од Кенија, кој со поголемиот дел од својата плата поддржува сиромашни ученици, ја…

ВИКИЛИКС ОБЈАВИ РАЗУЗНАВАЧКА „БОМБА“ ЗА ДИВО НАСЕЉЕ:…

Викиликс, мрежата која веќе неколку години објавува разузнувачки извештаи, хакирани електронски пошти на светски…

Бурни реакции: Твитерџиите ја повикаа Мира-Дизел да се…

Социјалните мрежи во последните два дена во фокус ги ставија новите цени на патарините, кои ги најави Владата. Еве…

ГДУ со другарска молба до СДСМ и ВМРО ДПМНЕ: Не ги…

Едните го создадоа проблемот, а другите го надградија и проширија, и денес сме сведоци како создаваат уште поголем…

Мишел Платини уапсен поради корупција и доделување на…

Поранешниот прв човек на УЕФА и фудбалска легенда на Франција, Мишел Платини е уапсен поради корупција и доделување…

ГДУ: Што жали Штип и зошто знамето е на половина…

Почитувани, Ние од ГДУ би сакале да прашаме, што жалиме во Штип и зошто знамето е на половина копје?! Да биде…

Борисов со поздрав до Северна: Македонците треба да…

Бугарскиот премиер Бојко Борисов во Брисел изјави дека Македонците мора да coзреат за да добијат датум за почеток…

РЕВОЛТ ВО СОБРАНИЕТО: Полиција утрово во Ѓорче Петров…

Заменик претседателката на собраниската Комисија за труд и социјална политика Весна Пемова денеска ја прекина…

Еден од демонстрантите во зградата на РТС, влезе со…

На 15-от протест „1 од 5 милиони“ во Белград, насобраните граѓани од пред факултетот, тргнаа низ централните…

Хрватскиот пејач Мирослав Шкоро ќе се кандидира за…

Музичарот и пејач Мирослав Шкоро официјално ќе ја објави својата кандидатура за претседател на Хрватска на крајот…

Образование во Македонија? Не, благодарам!

Задолжителна лектира за I одделение во Социјалистичка Федеративна Република Југославија во 80-тите години на 20-иот…

Дејви Коцев со најaва за нов музички бум во Штип и…

Дејви Коцев најави нова песна и освежување на македонската сцена. Овој четврток (11.07.2019) во штипскиот клуб…